Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na tomto ostrově jsme strávili dva překrásné týdny naší dovolené a je to jedno z míst kam se rádi budeme vracet.  Mezi naše nejoblíbenější místo patřila pláž Playa de Cofete, na kterou se bohužel dá dostat pouze nějakým dopravním prostředkem a to po nevyasfaltované silnici. Nejsou zde žádné hotely , restaurace či bary. Toto místo odříznuté od světa je jedno z mála míst kde najdete přírodu nedotčenou námi tvory lidstva. Pokud se na toto místo vydáte, nezapomeňte na vodu, jídlo, slunečník a opalovací krém . Budete si zde připadat jako Robinson Crusoe. 

Další naší oblíbenou pláží byla Playa del Matorral, Playa de Jandia. Nádherná je i pláž Playa de Sotavento, která je rájem pro milovníky surfu. Na severu ostrova patří mezi nejznámější Parque Natural El Jable - pláže na dunách písku .

Pokud se chcete podívat po ostrově stačí si pronajmout auto na jeden či dva dny, neboť ostrov nemá prakticky co nabídnout. Pronájem aut není zrovna levná záležitost a proto můžete využít místní autobusové dopravy, která funguje docela spolehlivě.

Doufám, že i vám se na ostrově Fuerteventura bude líbit.

 

Náhledy fotografií ze složky Fuerteventura - Kanárské ostrovy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cesta na Cofete

(Mates, 11. 6. 2012 23:16)

Dobrý den,

chci se zeptat, zda se lze dostat na tuto pláž z Costa Calmy i nějakým obyčejným automobilem. Resp., zda jsou silnice alespoň sjízdné a není třeba např. nějaký offroad.

Děkuji za případnou odpověď.